{"slides_column":"2","slides_scroll":"1","dots":"false","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":"5000","loop":"true","rtl":"false","speed":"2000","center_mode":"false"}
Dauphin Kings Neepawa Natives OCN Blizzard Portage Terriers Selkirk Steelers Steinbach Pistons Swan Valley Stampeders Virden Oil Capitals Wayway Wolverines Winkler Flyers Winnipeg Blues

Schedule

1999-2002 Age Group

Friday, April 20:

1:00 – 1:30 PM Registration

2:00 – 3:00 PM Practice Team Blue

3:15 – 4:15 PM Practice Team Red

4:30 – 5:30 PM Game Team Blue vs Team Red (2 X 25 minutes’ periods)

6:30 – 7:30 PM Dryland Team Blue

7:30 – 8:30 PM Dryland Team Red

 

Saturday, April 21:

7:00 – 8:00 AM – Goalie Session

8:15 – 9:45 AM – Game Team Red vs Team Blue (3 x 20 minutes’ periods)

10:00  – 10:45 AM – Virden Oil Capitals – pregame skate

11:00 – 12:00 AM Dryland Team Red

12:00 – 1:00 PM Dryland Team Blue

4:00 – 4:45 PM Practice Team Red

5:00 – 5:45 PM Practice Team Blue

7:30 PM – Virden Oil Capitals – Game 6 vs Steinbach Pistons

 

Sunday, April 22:

11:30 – 1:00 PM Game Team Blue vs Team Red (3 x20 minutes’ periods)

————————————————————————————-

2003 Age Group

Friday, April 20:

4:00 – 4:30 PM Registration

4:30 – 5:15 PM Team Presentation

5:45 – 6:45 PM Practice Team Gold

7:00 – 8:00 PM Practice Team Black

8:15 – 9:15 PM Practice Team Green

 

Saturday, April 21:

10:00 AM – 10:45 AM – Virden Oil Capitals – pregame skate

11:00 – 12:15 PM Game Team Gold vs Team Black (2 x 25 minutes’ periods)

12:30 – 1:45 PM Game Team Black vs Team Green (2 x 25 minutes’ periods)

2:00 – 3:15 PM Game Team Green vs Team Gold (2 x 25 minutes’ periods)

3:15 – 3:45 PM Goalie Session

4:00 – 5:00 Dryland Team Green

5:00 – 6:00 Dryland Team Gold

6:00 – 7:00 Dryland Team Black

7:30 PM – Virden Oil Capitals – Game 6 Vs Steinbach Pistons

 

Sunday, April 22:

7:00 – 7:45 AM Practice Team Black

8:00 – 8:45 AM Practice Team Green

9:00 – 9:45 AM Practice Team Gold

10:00 – 11:00 AM Dryland Team Gold

11:00 – 12:00 PM Dryland Team Black

12:00 – 1:00 PM Dryland Team Green

2:30 – 3:45 PM Game Team Green vs Team Gold (2 x 25 minutes’ periods)

4:00 – 5:15 PM Game Team Gold vs Team Black (2 x 25 minutes’ periods)

5:30 – 6:45 PM Game Team Black vs Team Green (2 x 25 minutes’ periods)